Burza i deszczowa nawałnica dała się we znaki, strażacy interweniują [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 02.07.2020 18:32, red
Strażacy już interweniują.
Burza i deszczowa nawałnica dała się we znaki, strażacy interweniują [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Czwartkowa (2.07) wieczorna burza i nawałnica deszczowa przeszła od Żywca górami i uderzyła w Wadowice, Mucharz, Świnną Porębę, Koziniec, Gorzeń, Jaroszowice i okoliczne miejscowości. Tak intensywnych opadów w tak krótkim czasie mieszkańcy dawno nie widzieli, Doszło to tzw, powodzi błyskawicznej. Woda wdarła się do wielu piwnic, na lokalne drogi wylała woda z przydrożnych rowów, nanosząc błoto i kamienie. Niektóre drogi zostały uszkodzone.

Na miejsce zadysponowano strażaków z kilkunastu jednostek. W ciągu 2 godzin strażacy przyjęli około zgłoszeń.

- W rejonach górskich prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. - ostrzegają synoptycy z IMGW Kraków.

Jedna z dróg po ulewie.


- Zalana główna droga gminna w Jaroszowicach. Podtopienia m.in. w Choczni, przewrócone drzewo w Gorzeniu. W akcję zaangażowane praktycznie wszystkie OSP z Gminy. My też jesteśmy na miejscu. Transportujemy worki z piaskiem z naszego magazynu przy TP - informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.



Tak po czwartkowej nawałnicy wygląda boisko WKS Żarek Barwałd Górny (foto: klub)


foto: klub


foto: 112wadowice.pl

Zdjęcia znad gór to faza początkowa, nim wszystko poszło w stronę Wadowic. Czaniec nie dostał ani kropli oprócz widoków - pisze do nas Sebastian i przesyła zdjęcia.



foto: Sebastian

A to już ta sama chmura - z perspektywy Andrychowa.








Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rysiek, 02.07.2020 21:23

Na TVpis mówili , że ta burza nad Wadowicami to wina Trzaskowskiego . To tylko jedna z jego win jakie od rana nadają w telewizji ,, publicznej ,, .

barte, 02.07.2020 21:13

Skoro Trzaskowski był wg pisu winny burzy w Warszawie,to ta burza to jest ewidentnie wina Kalińskiego

xpek, 02.07.2020 20:24

do wadowic ściągnąć dude i dać mu gumioki.będzie miał fajne zdjęcie z kampani