reklama
reklama

Awantura w banku. 46-latek został aresztowany

Na sygnale, Wiadomości, 01.07.2023 15:37,
46-letni mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi za kratkami.
Awantura w banku. 46-latek został aresztowany
O kliencie, który wszczął awanturę w jednym z banków pisaliśmy kilka dni temu. Ale jest ciąg dalszy tej sprawy - mężczyzna została aresztowany.


Przypomnijmy, w poniedziałek (26.06) rano ochrony jednego z oświęcimskich banków poinformowała policję, że jeden z klientów z nieznanych przyczyn wszczął awanturę w banku i z tego powodu został wyprowadzony na zewnątrz budynku.

W trakcie legitymowania przez przybyłych na miejsce policjantów agresor uderzył interweniujących funkcjonariuszy a następnie podjął próbę ucieczki. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów oraz strażników miejskich.

Okazało się, że jest to 46 – letni mieszkaniec Tychów. Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Została mu jednak pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu zostały przedstawione zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz uszkodzenia ciała. Podejrzany odmówił składania zeznań w związku z tym nie są znane powody jego agresywnego zachowania zarówno wobec pracowników ochrony jak i policjantów.

W środę (28.06.br.) rano zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Następnie trafił przed oblicze sędziego, który wydał wobec niego postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia, 46 – latek został osadzony w areszcie śledczym.

Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie ciała grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy