Ataku nożownika można było uniknąć?

, Na sygnale, Wiadomości, 16.06.2020 20:10, DK
Pojawił się nowy wątek w tej sprawie.
Ataku nożownika można było uniknąć?

W marcu tego roku w środku dnia w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowicach przy ul. Wojtyłów doszło do ataku na dwie pracownice ŚDS. Jedna została ciężko raniona w gardło (ostrze przecięło tętnice), natomiast druga została dźgnięta w brzuch. Obie terapeutki przeszły operacje ratujące życie w szpitalach w Krakowie oraz w Suchej Beskidzkiej. Sprawcą okazał się 38-letni mężczyzna. Został zatrzymany.

W sprawie pojawiają się nowe fakty. Okazuje się, że Jacek J. już wcześniej - mailowo i poprzez social media - kierował groźby w kierunku pracownic ośrodka.

Czy w takim razie można było uniknąć ataku? Zdaniem niektórych pracowników ośrodka - tak. Wystarczyło nie ignorować wcześniejszych sygnałów o prześladującym pracownice mężczyźnie, który maile z groźbami wysyłał nawet pracownikom wadowickiego urzędu. Tym wątkiem zajmuje się też prokuratura i policja.

- Prowadzimy postępowanie w sprawie kierowania gróźb karalnych za pośrednictwem internetu, w stosunku do pracownika jednego z urzędów w Wadowicach, w którym pojawia się nazwisko wskazanego mężczyzny. Jednakże na obecną chwilę postępowania przygotowawczego nie można stwierdzić, kto ma związek z przedmiotowym zdarzeniem. Czynności są w toku - wyjaśnia asp. Agnieszka Petek, rzecznik prasowy KPP w Wadowicach.

Prokuratura rejonowa w Wadowicach przekazuje natomiast: - Są informacje dotyczące kierowania różnych informacji do pracowników, natomiast są one na razie weryfikowane co do treści i pochodzenia i kogo miały by dotyczyć. Ten watek badamy w odrębnym postępowaniu. Na razie jeżeli chodzi o samo zdarzenie, to postępowanie jest w toku a większość czynności została wykonana. Czekamy na informacje odnośnie stanu zdrowia podejrzanego w momencie popełnienia czynu, czyli na wyniki badan psychiatrycznych. Badane są różne watki co do gróźb w różnych układach i kontekstach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy