Przesadzili z prędkością w terenie zabudowanym. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

, Na sygnale, Wiadomości, 16.06.2020 13:07, red
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zważając na ograniczenie prędkości złamali przepisy.
Przesadzili z prędkością w terenie zabudowanym. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

W Roczynach mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który ul. Bielską pędził z prędkością 132 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Natomiast w Babicy kierujący oplem miał na liczniku 103 km/h również przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania pojazdami, dwaj mieszkańcy powiatu wadowickiego zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

- Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Apelujemy o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Pamiętajmy, że czasem kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu - apeluje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policja przypomina, że jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy.

Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy