reklama

Akcja ratownicza. Turysta przecenił swoje możliwości

Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2023 17:42,
Z okolicach szczytu wezwał pomoc.
Akcja ratownicza. Turysta przecenił swoje możliwości
Akcja ratownicza na Babiej Górze. Mimo skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych, miejscami metrowej warstwy śniegu i ciągłych intensywnych opadów, pewien 38-letni turysta postanowił zdobyć w sobotę (2.12) szczyt. Jego wyprawa zakończyła się przed południem, kiedy nie miał już sił i za pomocą aplikacji „Ratunek" wezwał pomoc.

Do akcji ruszyli ratownicy beskidzkiej grupy GOPR. Udało im się zlokalizować wyziębionego i osłabionego turystę. Sprowadzili go na dół.


foto: Archiwum GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

***** ***, 04.12.2023 08:20

Jadźka ty byś za wszystko kazała każdemu płacić. Po coś TOPR ma skutery śnieżne i sprzęt ratowniczy.Chyba nie po to żeby jeździć nimi po asfalcie. Ratownicy są szkoleni do pomocy w ciężkich warunkach.Nie ma zakazu wejścia na babią w zimę więc nikt nie będzie płacił za akcję.

Jadzia , 02.12.2023 18:48

Powinien zapłacić za całą akcję wiedział jakie stanowi zagrożenie dla siebie i ratownikow