reklama
reklama

84-latek z Andrychowa nie dał się oszustom

Na sygnale, Wiadomości, 11.04.2022 11:34, foto: pixabay
Zachowanie 84-letniego mieszkańca Andrychowa może stanowić świetny przykład dla innych seniorów, że w takich przypadkach należy zachować zdrowy rozsądek.
84-latek z Andrychowa nie dał się oszustom

Jak informuje policja, 7 kwietnia andrychowscy policjanci zostali powiadomieni o próbie wyłudzenia pieniędzy od 84-letniego mieszkańca miasta. Pod wskazany adres natychmiast pojechali kryminalni, którzy ustalili, że na telefon stacjonarny seniora zadzwonił jakiś mężczyzna podający się za jego syna i poinformował, że potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

„Syn” przekazał też, że potrzebuje 40 tys. złotych za zwolnienie z aresztu. Na szczęście starszy mężczyzna zachował się bardzo rozważnie i po krótkiej rozmowie z oszustem zakończył rozmowę i skontaktował się ze swoim synem, który jak się okazało nie brał udziału w żadnym zdarzeniu drogowym.

- Apelujemy do wszystkich starszych osób o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Pamiętajmy, że policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, nigdy nie po poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto czy pozostawienie w jakimś miejscu.
Jeśli podejrzewamy, że osoba dzwoniąca próbuje nas oszukać prosimy o niezwłoczny kontakt z Policją. Apelujemy o czujność i współpracę. Nie dajmy się oszukać!

- informują policjanci.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy