reklama
reklama

Wybiorą nowego sołtysa. Czy tym razem postawią na kobietę?

Polityka, Wiadomości, 11.04.2022 10:55, eł
Urna znajdzie się w budynku Szkoły Podstawowej.
Wybiorą nowego sołtysa. Czy tym razem postawią na kobietę?


Mieszkańców Ponikwi czekają wybory. W styczniu tego roku zmarł wieloletni sołtys tej miejscowości Andrzej Cupek, z żalem pożegnany przez społeczność wsi. Nadszedł czas, by wybrać jego następcę. Wybór nie jest oszałamiający. O stołek sołtysa ubiega się bowiem tylko dwoje kandydatów.

Ale tym razem mieszkańcy mogą zdecydować, czy chcą, aby u steru miejscowości nadal stał mężczyzna, czy też wolą powierzyć tę funkcję kobiecie. Kandydaci to bowiem 37-letnia Jadwiga Kubit oraz 55-letni Krzysztof Książek.

Kto zostanie sołtysem, wyjdzie na jaw w niedzielę, 24 kwietnia. Tego dnia bowiem odbędą się wybory, które potrwają od 8.00 do 18.00. Zostaną one przeprowadzone w taki sposób, jak wybory samorządowe, poprzez wrzucenie do urny karty z zaznaczonym nazwiskiem kandydata. Głosowanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Ponikwi.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy