Działał także w naszym regionie. - Za popełnione przestępstwa odpowie na warunkach multirecydywy - informuje policja.
Pod koniec 2022 roku nieznany sprawca włamał się do jednego z mieszkań na terenie osiedla Chemików w Oświęcimiu. Łupem włamywacza padły pieniądze oraz złota i srebrna biżuteria. Kilka tygodni później do podobnych włamań doszło na terenie Kęt i Brzeszcz.
- W ramach prowadzonych spraw przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsc zdarzeń jak również analizowano wielogodzinne zapisy z kamer monitoringów, na których mógł utrwalić się wizerunek sprawcy. Zabezpieczono ślady, których ekspertyza okazała się jednym z kluczowych elementów śledztwa. Wszystkie te działania w połączeniu z pracą operacyjną przyniosły przełom w prowadzonej sprawie. Policjanci ustalili, że związek ze sprawą ma 63 – letni mieszkaniec Krakowa. Ukrywał się przed Policją, pod koniec września ubr. został jednak zatrzymany - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Na podstawie zebranych dowodów zostały mu przedstawione trzy zarzuty kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie powiatu oświęcimskiego. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Na podstawie wniosku prokuratora oświęcimski Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Na tym jednak oświęcimscy kryminalni nie poprzestali. Zaczęli weryfikować podobne sprawy z innych powiatów i województw. Wtedy okazało się, że 63 – latek ma jeszcze związek z siedmioma innymi włamaniami do mieszkań dokonanych na terenie kilku powiatów w Małopolsce, a także na terenie województwa podkarpackiego. W ramach prowadzonych czynności policjanci przeprowadzili wizję lokalną oraz eksperyment procesowy, podczas których zdobyli dodatkowe dowody potwierdzające związek 63 – latka z włamaniami. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu pod koniec grudnia ubr. śledczy przedstawili zatrzymanemu kolejne 7 zarzutów.
63 – latek był uprzednio wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał za nie kary pozbawienia wolności. Kolejne przestępstwa, których się dopuścił popełnione zostały więc w warunkach wielokrotnej recydywy, w związku z tym kara która mu grozi to nawet 15 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Oświęcim
Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy
o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu,
usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na:
[email protected]
Brak komentarzy