reklama
reklama

63-latek ukradł ponad tysiąc litrów paliwa

Na sygnale, Wiadomości, 03.08.2023 11:02,
W końcu złodziej został zatrzymany przez policjantów.
63-latek ukradł ponad tysiąc litrów paliwa
W poniedziałek (31.07) do kradzieży paliwa doszło na terenie Brzeźnicy (powiat wadowicki). Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawca uszkodził zbiornik paliwa w ciągniku rolniczym, w wyniku czego doszło do utraty około 200 litrów oleju napędowego. Właściciel wycenił straty na łączną kwotę ponad 7 tys. złotych.

- W toku prowadzonych czynności, policjanci z Wydziału Kryminalnego w Wadowicach oraz Posterunku Policji w Brzeźnicy, wytypowali osobę odpowiedzialną za to przestępstwo. Był nim 63-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który następnego dnia został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Okazało się, że zatrzymany ma również związek z kradzieżą paliwa, do której doszło w nocy z 17/18 lipca br. w tej samej miejscowości. 63-latek, działając takim samym sposobem (wykonanie otworu śrubokrętem), uszkodził zbiornik paliwa w samochodzie ciężarowym, w efekcie czego doszło do utraty około 900 litrów paliwa, a straty wówczas zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 18 tys. złotych - informuje st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy