reklama
reklama

20-letni kierowca podejrzany o jazdę pod wpływem narkotyków, a pasażer o ich posiadanie

Na sygnale, Wiadomości, 02.05.2024 10:51,
Zaczęło się od przekroczenia prędkości...
20-letni kierowca podejrzany o jazdę pod wpływem narkotyków, a pasażer o ich posiadanie
W piątek (26.04) wieczorem do kontroli drogowej w Oświęcimiu zatrzymany został 20-letni kierowca audii, który przekroczył prędkość.

- Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą auta siedzi 20 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów. Badanie jego stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność marihuany. Pasażerem pojazdu był 21 – latek z Oświęcimia. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. W związku z powyższym obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Kierowcy do badań toksykologicznych została pobrana krew - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu. Za posiadanie środków odurzających również grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy