reklama

20-latek po narkotykach zatrzymany przez grupę Speed

Na sygnale, Wiadomości, 31.08.2022 10:44,
20-latek z Suchej Beskidzkiej zatrzymany w Chełmku.
20-latek po narkotykach zatrzymany przez grupę Speed

W poniedziałek (29.08) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Chełmek. Przed godziną 11:00 w Bobrku na ulicy Krakowskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki BMW, którego kierowca jechał z prędkością 95 km/h na odcinku o ograniczeniu do 50 km/h.

Za kierownicą auta siedział 20 – letni mieszkaniec Suchej Beskidzkiej. Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało u niego alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli woreczki foliowe oraz folię aluminiową w której znajdowały się kryształki nieznanej substancji oraz susz roślinny.

Jak ustalili mundurowi środki należały do obu mężczyzn, w związku z tym zostali oni zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Dodatkowo kierowcy do badań została pobrana krew.

Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonych środków wykazało, że substancja w postaci kryształków to metaamfetamina, natomiast susz to marihuana.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy