reklama
reklama

102 nowych policjantów w Małopolsce, 10 w naszym regionie

Na sygnale, Wiadomości, 15.01.2024 08:52,
Nowy policjanci wkrótce rozpoczną pracę w komendach w Wadowicach, Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej.
102 nowych policjantów w Małopolsce, 10 w naszym regionie
Kilka dni temu w krakowskim Muzeum Lotnictwa odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której 102 nowych policjantów złożyło ślubowanie.

W uroczystości uczestniczył wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który przywitał wszystkich zgromadzonych, a następnie zwrócił się do nowo przyjętych funkcjonariuszy.

-To szczególny dzień dla Was i dla nas, przeszliście żmudną procedurę kwalifikacyjną, ale przed Wami jeszcze trudniejsza droga - służba państwu i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Każdy z Was ma świadomość, że misja, której się podejmujecie to służba, to nie jest zwykła praca. Ona wypływa nie tylko na Was samych, ale i na Wasze rodziny, dla nas tu obecnych jesteście nadzieją na przyszłość, nadzieją, która pozwala nam wierzyć, że nasze państwo będzie bezpieczne, wiedząc, że będziecie czuwać na służbie – mówił wojewoda.

Po zakończonym szkoleniu policjanci powrócą do swoich jednostek, gdzie będą pełnić codzienną służbę.

Do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu trafi 5 funkcjonariuszy, do KPP w Wadowicach - 3 nowych policjantów, a dwóch funkcjonariuszy będzie służyło w KPP Sucha Beskidzka.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy