reklama

Żółty szlak zamknięty w czerwcu

MAGAZYN, Wiadomości, 31.05.2023 12:50, red
Zamknięcie szlaku spowodowane jest cięciami pielęgnacyjnymi starych drzew.
Żółty szlak zamknięty w czerwcu
Nadleśnictwo Andrychów informuje, że w związku z prowadzonymi pracami gospodarczymi w oddziałach 131 oraz 132 w Leśnictwie Targanice, przez cały czerwiec zamknięty będzie żółty szlak turystyczny prowadzący z Targanic na Jawornicę.

Zamknięcie szlaku spowodowane jest prowadzoną trzebieżą późną, czyli cięciami pielęgnacyjnymi starych drzew.

- W związku z tym, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim turystom, żółty szlak zostaje tymczasowo zamknięty. W celu zdobycia szczytu Jawornicy lub Potrójnej zalecamy skorzystanie z alternatywnego szlaku zaprezentowanego na poniższej mapie. Inną alternatywą zdobycia wspomnianych szczytów pozostaje rozpoczęcie podróży z miejscowości Rzyki - informuje Nadleśnictwo Andrychów.

Trzebież późną wykonuje się w drzewostanach w wieku 30-50 lat. Nadleśnictwo informuje, że do głównych celów prowadzonych prac można zaliczyć:

- zwiększenie wydajności procesów glebowych poprzez polepszenie parametrów świetlnych, cieplnych oraz wilgotnościowych;
- przygotowanie drzewostanu do odnowienia naturalnego
- zwiększenie funkcji krajobrazowej, ochronnej oraz środowiskotwórczej lasu.

źródło: Nadleśnictwo Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy