reklama
reklama

Z Żywca przez Andrychów do Częstochowy [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 23.08.2023 17:10, WB
Dziś nocują w Wieprzu.
Z Żywca przez Andrychów do Częstochowy [FOTO]

Piesza Pielgrzymka Żywiecka na Jasną Górę to najstarsza pielgrzymka – jej początki sięgają 1611 roku. Z Żywca wyruszają dwie grupy pielgrzymów. Zgodnie z tradycją pierwsza grupa rozpoczęła pielgrzymowanie w środę (23.08.) wcześnie rano z Żywca - przez Kocierz, Targanice, Andrychów aż do Wieprza na nocleg (w sumie 33 km).

Następnego dnia pielgrzymi przemkną przez Gierałtowice i Zator kierując się już w stronę miejscowości Bolęcin.

Trasa, którą podąża ta grupa omija zatłoczone drogi województwa śląskiego i poprowadzona jest przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W czasie drogi można podziwiać m.in. gotycki kościół (XIV w) i neogotycki zamek w Zatorze, ruiny zamku biskupów krakowskich na Lipowcu, skansen w Babicach, ruiny zamków w Ogrodzieńcu i Olsztynie, klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie (XVIII w).

Pielgrzymka Żywiecka na Jasną Górę dotrze w poniedziałek 29 sierpnia.

Zobaczcie nagranie[OBRAZ6]

[OBRAZ7]

WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy