reklama
reklama

Wspomnienia z andrychowskiej porodówki. Rozmowa ze Stefanią Fiszebrandt

MAGAZYN, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 28.06.2020 16:30, PG, video: DK
Andrychowska porodówka działała od 1964 roku do 1994 roku. To właśnie tam tysiące andrychowian, i nie tylko, szczęśliwie przyszło na świat. Wcześniej porody w domach odbierała tzw. "babka". Jak to wszystko wyglądało?
Wspomnienia z andrychowskiej porodówki. Rozmowa ze Stefanią Fiszebrandt

Dzisiaj naszym wyjątkowym gościem jest pani Stefania Fiszebrandt z Andrychowa. Pani Stefania przez kilkadziesiąt lat była kierownikiem Izby Porodowej w Andrychowie.

Andrychowska porodówka działała od 1964 roku do 1994 roku. To właśnie tam tysiące andrychowian, i nie tylko, szczęśliwie przyszło na świat.

Pani Stefania, wcześniej (w latach 60. XX w.), jako młoda dziewczyna pracowała jako położna w Rzykach, gdzie odbierała porody w domach. Praca ta nie była łatwa (wcześniej zrezygnowały z niej 4 położone), gdyż tam takimi rzeczami zajmowała się tzw. „babka”. Pani Stefania musiała przekonać do siebie wiejską społeczność. Czy jej się to udało?

O tym i o andrychowskiej porodówce w naszej rozmowie:
foto: prywatne archiwum Stefanii Fiszebrandt

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy