reklama
reklama

Wirtualne biuro – fakty i mity

MAGAZYN, Wiadomości, 27.03.2023 07:02, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polskie prawo wymaga od przedsiębiorcy posiadania siedziby firmy. Nie można zarejestrować działalności, jeśli nie wskażemy konkretnego adresu. Co, jeśli nie chcemy podawać adresu miejsca zamieszkania i nie mamy funduszy na wynajem biura stacjonarnego. Wirtualne biuro to rozwiązanie, które jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Poznaj fakty na temat tego zagadnienia.
Wirtualne biuro – fakty i mity

Wirtualne biuro zapewnia firmie adres do rejestracji – fakt

Głównym zadaniem wirtualnego biura jest zapewnienie przedsiębiorcy adresu do rejestracji działalności. Nie ma wymogu, aby pod adresem rejestracyjnym trzeba było przebywać fizycznie. Wirtualne biuro staje się oficjalną siedzibą naszej firmy, do której kierowana jest wszelka korespondencja. Pracownicy wirtualnego biura odbierają pocztę i za każdym razem wysyłają powiadomienie do adresata. Korespondencję można odebrać od razu lub w dogodnym terminie w godzinach pracy biura. Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco bez ruszania się z domu, możesz wykupić opcję skanowania poczty, wówczas pracownik wirtualnego biura skopiuje treść listu i prześle ją na Twój adres mailowy.

Wirtualne biuro w Warszawie to duży wydatek – mit

Wirtualne biuro to dla wielu przedsiębiorców sposób na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności. W porównaniu z wynajmowaniem stacjonarnego biura jest to dużo mniejszy wydatek, rzędu kilkuset złotych, a nie kilku tysięcy miesięcznie. Nawet tak nowoczesne wirtualne biuro w Warszawie, jak Beyond Office, nie jest dużym wydatkiem, a co ważne, w ramach usługi możemy skorzystać z wielu dodatkowych opcji (za dodatkową opłatą), dzięki czemu większość formalności związanych z prowadzeniem firmy będziemy mogli realizować w jednym miejscu. Usługi, jakie może zaoferować wirtualne biuro, oprócz adresu i obsługi poczty, to m.in.: księgowość, doradztwo prawne, wynajem sali konferencyjnej, organizacja eventów.

W wirtualnym biurze można zorganizować spotkania z klientem – fakt

Możliwość wynajęcia sali konferencyjnej to jedna z podstawowych usług, która powinna znaleźć się w ofercie dobrego wirtualnego biura. Przedsiębiorca musi mieć możliwość spotkania się z klientem, kontrahentem bądź urzędnikiem państwowym w siedzibie swojej firmy. Dobrze, kiedy jest to przestrzeń biurowa z prawdziwego zdarzenia – z recepcją, serwisem kawowym i w pełni wyposażoną salą konferencyjną. Jeśli planujemy dość często spotykać się z klientami w siedzibie wirtualnego biura, warto wybrać miejsce, które znajduje się w dogodnej lokalizacji. Ułatwi to dojazd, a jednocześnie wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy.

Urzędnik może odmówić rejestracji firmy pod wirtualnym adresem – mit

Faktem jest, że pierwsze kroki wirtualnych biur w Polsce nie były łatwe. Zdarzyło się, że Urząd Skarbowy odmówił przedsiębiorcy nadania NIP, ponieważ ten nie posiadał numeru konkretnego lokalu. Uważano też, że w wirtualnym biurze nie można prowadzić funkcji zarządczych. Wszelkie wątpliwości rozstrzygnął w 2014 roku Naczelny Sąd Administracyjny. Wykazano, że firma nie musi posiadać adresu z wyszczególnionym numerem lokalu, a czynności zarządcze można prowadzić z każdego miejsca, również z wirtualnego biura. Dziś korzystanie z wirtualnego adresu staje się coraz bardziej powszechne i nie budzi już kontrowersji. Decydując się na wynajęcie wirtualnego biura, nie musisz obawiać się, że urzędnik odmówi Ci dopełnienia formalności związanych z rejestracją firmy.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu z doradcami Beyond Office w Warszawie: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/


- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy