Weronika z Sułkowic podbiła Lublin

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.11.2017 13:20, DK
Zdolna uczennica Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach zdobyła 1 miejsce na ogólnopolskim konkursie w Lublinie.
Weronika z Sułkowic podbiła Lublin

"Śladami Legionów Polskich" to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Lublinie.

Na etap ogólnopolski konkursu napłynęło blisko 300 prac przygotowanych przez uczestników OHP z całej Polski. Tematyka prac dotyczyła Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego oraz ich walki o odzyskanie niepodległości w latach 1914-1918.

Prace były przygotowane w trzech kategoriach: fotograficznej, graficznej i plastycznej (były to m.in. zdjęcia, albumy, mapy, kalendarze, projekty nadruków na koszulki i torby, plakaty, obrazy, rysunki, odlewy z gipsu, hafty, naszywki, makieta przemarszu, a nawet gry planszowe). Po ocenie prac 15 uczestnikom OHP przyznano nagrody, 11 uczestnikom OHP - wyróżnienia.

- Chcieliśmy znaleźć sposób na propagowanie i pogłębianie wśród uczestników Ochotniczych Hufców Pracy z całej Polski wiedzy historycznej o naszej ojczyźnie, jej bohaterach, dziedzictwie kulturowym. Zależy nam na kształtowaniu postaw patriotycznych, poczucia świadomości, tożsamości i jedności narodowej, a także rozwijaniu zdolności artystycznych i plastycznych - podkreślają organizatorzy.

I miejsce w konkursie zdobyła 18-letnia Weronika Buldończyk z Sułkowic-Bolęciny, która zrobiła pracę graficzną przedstawiającą popiersie Marszałka Piłsudskiego. Całość stworzyła z kilkuset maleńkich zdjęć wykonanych w muzeum w Kętach.

Zachęcona przez swoją wychowawczynię jednocześnie komendanta OHP w Kętach Małgorzatę Szatan, podjęła się żmudnego zadania. Efekt się opłacił.

Weronika zajęła 1 miejsce w kategorii grafika, natomiast w kategorii fotografia - wyróżnienie.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy