reklama

W Nidku będzie jeszcze bezpieczniej

MAGAZYN, Wiadomości, 27.08.2023 07:03, INFORMACJA PRASOWA
Do końca października potrwa budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1757K Wieprz – Nidek – Witkowice.
W Nidku będzie jeszcze bezpieczniej
W Nidku ze wsparciem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) powstanie blisko 900 metrów nowego traktu. To kontynuacja prac z ubiegłego roku.

– Zaraz po objęciu stanowiska starosty deklarowałem publicznie, że dla zarządu, którego pracami kieruję, modernizacja dróg i budowa chodników będzie jednym z priorytetów. I tak się dzieje. Rokrocznie wykonujemy ogrom pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo na i przy drogach powiatowych. Cel, który sobie postawiliśmy w dużej mierze realizujemy przy współudziale pieniędzy zewnętrznych, m.in. rządowych. Tak się dzieje także w Nidku – mówi starosta Eugeniusz Kurdas.

Nowy chodnik będzie znajdował się po prawej stronie drogi. Jego szerokość wyniesie dwa metry. – Na tej drodze ruch jest naprawdę duży. Jednocześnie oprócz domów znajduje się przy niej kilka sklepów, gabinet lekarski i lokale usługowe. Dlatego bardzo nam zależało na wykonaniu tej inwestycji. Jej koszt po przetargu to nieco ponad 1,5 miliona złotych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymaliśmy połowę tej kwoty – konkretnie 763 619 zł, jesteśmy więc bardzo zadowoleni – mówi wicestarosta Beata Smolec.

Inwestycja jest współfinansowana przez gminę Wieprz w kwocie 685 210,63 zł oraz samorząd powiatowy (87 461,93 zł).

Prace przy budowie chodnika rozpoczęły się wiosną tego roku. Wykonawca – firma „BRUK-SPEC” Mateusz Gancarczyk ze Śleszowic ma je zakończyć w październiku br.

- Informacja prasowa -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy