reklama

Policjant wracał z wakacji. Po drodze zatrzymał pijanego kierowcę

Na sygnale, Wiadomości, 23.08.2023 10:50,
Policjant po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę.
Policjant wracał z wakacji. Po drodze zatrzymał pijanego kierowcę
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20.08.) około godziny 19:25 w Zatorze na ulicy Kongresowej. Policjant. Policjant z posterunku w Brzeźnicy, który właśnie wracał z wakacji do domu zauważył, jak jadący przed nim kierowca fiata, porusza się po drodze tak zwanym „zygzakiem”.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierujący może być pod działaniem alkoholu, uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy fiata, odebrał mu kluczyki od samochodu i powiadomił najbliższą jednostkę Policji.


Jak się później okazało 49-latek, mieszkaniec powiatu oświęcimskiego był kompletnie pijany, jego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w samochodzie przewoził pasażerkę, którą naraził na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, teraz odpowie przed Sądem za czyn z art. 178a§1 kk, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

- Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy powiadomić najbliższą jednostkę policji - również anonimowo, dzwoniąc pod 112 - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy