reklama

W KOTARBINIE spedytorzy "rozwijają skrzydła" i nadążają za trendami w branży TSL

, MAGAZYN, Wiadomości, 14.04.2021 12:55, INFORMACJA PRASOWA
Kursy były darmowe dla uczniów.
W KOTARBINIE spedytorzy

W styczniu, lutym i marcu uczniowie drugiej i trzeciej klasy w zawodzie Technik spedytor uczestniczyli w dwóch kursach wewnętrznych rozwijających ich kompetencje zawodowe: „Obsługa programu do zarządzania działalnością transportową” oraz „Nowoczesny magazynier wraz z obsługą programu magazynowego i terminalu kodów kreskowych” realizowanych w ramach projektu ACKZiU II.

Zajęcia odbywały się w klimatyzowanych pracowniach wyposażonych w niezależne stanowiska komputerowe z oprogramowaniem branżowym oraz na modelowej hali magazynowej. Kursy pozwoliły na poszerzenie wiadomości i umiejętności zdobywanych w trakcie nauki w szkole na przedmiotach zawodowych. Zajęcia były doskonałą okazją do wykroczenia poza tradycyjne ramy kształcenia szkolnego i wprowadzenia uczniów w zagadnienia praktyczne związane z ich przyszłą pracą zawodową. Pozwoliły uczniom nabyć dodatkowe kompetencje niezbędne i często wymagane na współczesnym rynku pracy w branży TSL.

Tegoroczne edycje kursów były dopiero pierwszymi, w kolejnych latach uczniowie kolejnych klas również będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach.

Kursy były darmowe dla uczniów, miały formę zajęć praktycznych, a realizowane były w grupach 10 osobowych, przez 30 godzin, z zachowaniach obowiązujących zasad sanitarnych.


Kurs „Obsługa programu do zarządzania działalnością transportową”

Zajęcia pozwoliły na podniesienie kompetencji w zakresie umiejętności wykorzystania narzędzi informatycznych w pracy spedytora. Uczestnicy kursu poznali różnorodne aplikacje wspomagające realizację zadań transportowych.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresie: mechanizmów funkcjonowania giełd transportowych, zasad prowadzenia dokumentacji przewozowej i celnej, rozwiązywania praktycznych zadań transportowo-spedycyjnych.

Uczniowie dzięki uczestnictwie w zajęciach kursowych nabyli umiejętności praktyczne m.in. w zakresie: wykorzystania aplikacji do formowania ładunków i planowania załadunku, obsługi programów do generowania i wypełniania dokumentacji przewozowej, m.in. listów przewozowych, tworzenia etykiet transportowych oraz transportowych oznaczeń kodowych, obsługi i konserwacji drukarki kodów i etykiet transportowych.


Kurs „Nowoczesny magazynier wraz z obsługą programu magazynowego i terminalu kodów kreskowych”

Kurs umożliwił podniesienie kompetencji w zakresie funkcjonowania nowoczesnej gospodarki magazynowej. Poznane w trakcie kursu zagadnienia i umiejętności pozwolą uczestnikom w przyszłości wykonywać pracę na stanowisku magazyniera.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresie: organizacji gospodarki magazynowej, norm i przepisów w magazynach oraz zasad inwentaryzacji, przyjmowania i wydawania zapasów wg zasad LIFO i FIFO, rodzajów opakowań oraz oznakowania ładunków, nowoczesnych technologii identyfikacji towarów kodami kreskowymi oraz RFiD.

Uczniowie dzięki uczestnictwie w zajęciach kursowych nabyli umiejętności praktyczne m.in. w zakresie: sporządzania dokumentacji magazynowej oraz sprzedażowej w programie komputerowym, prowadzenia analiz ABC i XYZ zapasów z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego, dokonywania wyboru dostawcy oraz planowania potrzeb materiałowych, formowania paletowych jednostek ładunkowych.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy