reklama

W Kętach pożegnano kapelana małopolskiej policji

MAGAZYN, Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 26.04.2021 12:16,
Uroczystościom pogrzebowym w Kętach przewodniczył biskup Jan Zając.
W Kętach pożegnano kapelana małopolskiej policji

17 kwietnia w wieku 42 lat pochodzący z Kęt ks. Paweł Mielecki, kapelan małopolskiej policji.

W kościele pw. św. Małgorzaty i św. Katarzyny w Kętach odbyła się msza święta pogrzebowa. Następnie odprowadzono trumnę z Ciałem Zmarłego i złożono w grobowcu kapłańskim na miejscowym cmentarzu komunalnym.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył ksiądz Biskup Jan Zając.

Kapelana pożegnała delegacja małopolskich policjantów na czele z Komendantem Wojewódzkim insp. Romanem Kusterem. Policjanci z Kompanii Honorowej KWP w Krakowie pełnili wartę przy trumnie z Ciałem Zmarłego i asystowali przy odprowadzeniu na cmentarz.

Podczas uroczystości pogrzebowej, komendant Kuster wspominał Zmarłego w następujących słowach skierowanych do uczestników pogrzebu:

- Już od samego początku służby w charakterze kapelana Policji, ks. dr Paweł Mielecki dużą wagę przykładał do indywidualnych spotkań z policjantami i pracownikami małopolskiej Policji, zarówno podczas wizyt składanych w poszczególnych jednostkach w garnizonie, jak i w trakcie pełnionych dyżurów duszpasterskich Pełniąc posługę duszpasterską ksiądz kapelan uczestniczył w ważnych wydarzeniach małopolskiego garnizonu Policji, dokładając starań, by wzmacniać tożsamość zawodową i etos policjanta. Dbał o zachowanie pamięci o Poległych Policjantach, współorganizując uroczystości i ceremonie upamiętniające historyczne wydarzenia i postaci. Otaczał także troską pamięć o policjantach garnizonu poległych w służbie oraz o zmarłym inspektorze Marku Woźniczce, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie w latach 2007-2015. Uczestnicząc w uroczystościach ślubowania zachęcał nowo przyjmowanych policjantów do utrzymywania wysokich standardów moralnych, zapewniając o swojej dostępności w sytuacjach trudnych, ale również wyjątkowych, związanych z celebrowaniem świąt i ważnych życiowo okoliczności. W 2019 roku, w ramach obchodów 100. lecia powstania Policji Państwowej współorganizował pielgrzymkę policjantów i pracowników Policji do Watykanu i spotkanie z Ojcem Świętym.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy