reklama

Od poniedziałku uczniowie wracają do szkół [VIDEO]

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.04.2021 17:01, DK
Dzieci klas I-III będą mogły wrócić do szkół, ale nie od razu wszystkie.
Od poniedziałku uczniowie wracają do szkół [VIDEO]
Od poniedziałku 19 kwietnia do placówek oświatowych wróciły przedszkolaki. Od 26 kwietnia natomiast przywrócona zostanie edukacja w formie hybrydowej. Co to oznacza?

Od poniedziałku (26.04) dyrektorzy szkół, mają obowiązek wyznaczyć połowę swoich uczniów na nauczanie zdalne a drugą na stacjonarne.

W piątek (23.04) odwiedziliśmy zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach- Bolęcinie i rozmawialiśmy z wicedyrektor Agnieszką Dudzik.

Wicedyrektor opowiedziała jak będzie wyglądało nauczanie hybrydowe w ZSS w Sułkowicach - Bolęcinie, bowiem ostateczna decyzja w sprawie nauczania hybrydowego należy do dyrektorów szkół - to oni wyznaczają uczniów, lub całe klasy do nauki stacjonarnej czy zdalnej.

W ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie dzieci zostały podzielone klasami. I tak np. Klasy 1a, 2a oraz 3a w pierwszym tygodniu nauczana będzie stacjonarnie w budynku szkoły, natomiast w drugim tygodniu nauki, dzieci z tych klas będą uczyły się zdalnie, naprzemiennie z dziećmi z klas 1b, 2b oraz 3b.

Nie we wszystkich szkołach tak jest. Np. w SP nr 5 w Andrychowie zmiana klas z nauczania stacjonarnego na zdalne nastąpi już w połowie tygodnia.

Zobaczcie nagranie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jeremiasz, 25.04.2021 21:08

Jak najszybciej zlikwidować ministerstwo edukacji. To jest nieprawdopodobne żeby miesiąc przed końcem roku ponownie tak zdeorganizować wszystko i proponować takie ułomne rozwiązania. To państwo jest rządzone przez bandę nieudaczników.