reklama

Urząd apeluje o opłacenie grobów, bo mogą zniknąć

MAGAZYN, Wiadomości, 17.05.2022 09:54, red
Na tym cmentarzu znaczna większość mogił nadal ma nieuregulowane płatności lub nieustalonych dysponentów – opiekunów.
Urząd apeluje o opłacenie grobów, bo mogą zniknąć
Pod koniec 2020 roku Rada Gminy Wieprz zdecydowała od przejęciu przez gminę Wieprz od parafii w Nidku zarządzenia cmentarzem w Nidku.

Cmentarz w Nidku jest teraz cmentarzem komunalnym. Władze gminy Wieprz zaapelowały niedawno do mieszkańców, aby uregulowali zaległości za groby. W przeciwnym razie nieopłacone miejsca zostaną wykorzystane do nowych pochówków - jeśli okres od ostatniego pochówku przekroczył 20 lat, a opłata nie została wniesiona.

Poniżej komunikat UG Wieprz w tej sprawie:

(...) znaczna większość mogił nadal ma nieuregulowane płatności lub nieustalonych dysponentów – opiekunów.

Po upływie lat 20 ponowne użycie grobu do chowania nie może nastąpić, jeżeli jakakolwiek osoba zgłosi zastrzeżenie przeciw temu i uiści opłatę, przewidzianą za pochowanie zwłok. Zastrzeżenie to ma skutek na dalszych lat 20 i może być odnowione.

W związku z powyższym Urząd Gminy Wieprz informuje, że groby które nie mają ustalonych dysponentów, nie są opłacone i okres od ostatniego pochówku przekroczył 20 lat będą przekazywane do ponownego wykorzystania.

Opłaty można dokonywać w Kasie Urzędu Gminy Wieprz lub na konto po uprzednim ustaleniu wysokości opłaty w Urzędzie Gminy, pokój nr 3.

Cennik opłat został umieszczony na stronie Urzędu i jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.

Lokalizację grobu można sprawdzić na stronie internetowej pod adresem: https://cmentarzgieraltowice.artlookgallery.com/

- informuje UG Wieprz.

foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy