reklama
reklama

Uczniowie dostali laptopy

MAGAZYN, Wiadomości, 13.04.2022 09:08, INFORMACJA PRASOWA
Kilka dni temu w ZSP nr 1 w Wieprzu zorganizowano uroczystość przekazania uczniom 69 szt. laptopów zakupionych przez Gminę Wieprz w ramach projektu unijnego Cyfrowa Gmina.
Uczniowie dostali laptopy

- Podstawowym założeniem projektu grantowego było wsparcie rodzin popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego. Konkurs kierowany był do gmin na terenie których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane oddziały Państwowych Gospodarstw Rolnych. Uzasadnieniem do ogłoszenia konkursu grantowego były deficyty w dostępie do sprzętu komputerowego jakie uwidoczniły się w okresie nauki zdalnej w czasie pandemii COVID – 19 - Informuje Artur Penkala z Urzędu Gminy w Wieprzu.

Laptopy zakupione zostały w ramach przetargu przeprowadzonego przez Urząd Gminy w Wieprzu. Do przetargu zgłosiły się 32 firmy. Wartość najkorzystniejszej oferty wyniosła 148.013,28 zł. Laptopy przekazane zostały rodzicom na własność na podstawie podpisanej umowy darowizny. Wydatki na zakup laptopów w 100% sfinansowane zostały ze środków Unii Europejskiej.

Uroczystość przekazania laptopów wzbogacona została programem artystycznym przygotowanym przez uczniów z ZSP nr 1 w Wieprzu.

Nie zabrakło zaproszonych gości w osobach Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego, Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika oraz przedstawicieli samorządu gminnego. Przed wręczeniem laptopów Wójt Gminy Wieprz Małgorzata Chrapek zwróciła uwagę, że Gmina Wieprz od 2 lat podejmuje starania na rzecz zakupu sprzętu komputerowego dla uczniów. W ramach poprzednich projektów: Zdalna szkoła, Zdalna szkoła+ oraz Małopolska Tarcza Edukacyjna zakupiono dotąd 135 laptopów za kwotę przeszło 250 tys. zł.źródło: UG Wieprz
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy