reklama

Chciał zasadzić drzewko, wykopał niewybuch

Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2022 15:05,
Na prywatnej posesji odnaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.
Chciał zasadzić drzewko, wykopał niewybuch
Wczoraj (11.04. br.) w godzinach dopołudniowych oficer dyżurny Komisariatu Policji w Jordanowie otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia na terenie prywatnej posesji przedmiotu przypominającego niewybuch.


Właściciel posesji, kopiąc dół w ziemi, by zasadzić drzewo, natrafił na metalowy element. Szybko zorientował się, że nie jest to zwykły kawałek blachy lecz prawdopodobnie „pamiątka z wojny”. Na miejsce został skierowany policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, który potwierdził, że znaleziony metalowy element to pocisk artyleryjski o długości ok. 40 cm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia było zabezpieczane przez policjantów do czasu przyjazdu saperów. Dzisiaj w godzinach południowych na miejsce przyjechał patrol saperski z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie, który niebezpieczną pozostałość po wojnie, przetransportował na poligon celem neutralizacji.

- Przypominamy, aby nie dotykać takich znalezisk i ich nie przenosić. Pomimo upływu lat, są one w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Jeśli to możliwe, należy miejsce oznaczyć i jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 112 - informują policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy