reklama
reklama

Trzecia edycja zbiórki karmy w Andrychowie zakończona sukcesem [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 08.02.2023 07:42,
W Andrychowie podsumowano trzecią edycję zbiórki dla schronisk.
Trzecia edycja zbiórki karmy w Andrychowie zakończona sukcesem [FOTO]
Niedawno do kilku wybranych przez fundację Zoodoptuj najbardziej potrzebujących placówek dotarły palety karm. W ramach 3 już edycji zbiórki karmy #AndrychówDlaSchronisk udało się zebrać mnóstwo przysmaków. W sumie 1265 kg karmy, koce, zabawki, legowiska, smycze i inne akcesoria.

- Co więcej, ilość karmy, jaką zebraliśmy w 2022 roku, była nieco niższa, niż w poprzednich latach, dlatego podjęliśmy się poważnej selekcji. Wszystko po to, by przysmaki trafiły do – realnie – najbardziej potrzebujących bezdomniaków. Taki research, co prawda, zajął nam sporo czasu, jednak możemy z pełną świadomością i odpowiedzialnością powiedzieć, że… Karma trafiła w łapki tych, którzy najbardziej jej potrzebowali! - informują organizatorzy akcji.

Zebrana w Andrychowie karma dotarła do kilku miejsc:

●Amstaffy Niczyje

● Fundacja „Psie Nadzieje”

● 4 Łapy Żychlin

● Fundacja Przybij Piątkę z Kotem z Nidku

● Wadowickie Kojce

Warto też zaznaczyć, że obok karmy zebranej przez mieszkańców miasta i okolic – organizatorzy akcji zgromadzili także sporo środków w efekcie zbiórki pieniężnej. W sumie 2000 zł.

W ostatni piątek stycznia wolontariusze osobiście pojawili się u kociaków i ich opiekunów w Nidku – w Fundacji Przybij Piątkę z Kotem! Tam dostarczyli dwa samochody karmy.

Pod koniec stycznia paleta karmy trafiła do Kojców w Wadowicach. Wadowickie psiaki już cieszą się szeregiem pyszności i drobiazgów, które – chociaż na moment – wywołają merdy u tych maluchów!

Na szczególne podziękowania zasługują lokalne firmy, które postanowiły włączyć się do akcji zasilając ją bardzo dużą ilością karmy: HotPay (paleta za ponad 1300 PLN, a w niej takie produkty, jak TropiDog adult, TropiDog junior, TropiDog pies), KupujeKarme.pl.

Dziękujemy z tego miejsca placówkom, które udostępniły nam miejsce do zbiórki: Basen Kryty Andrychów, Sklep zoologiczny Aqua-Zoo, Sklep zoologiczny PUPIL oraz szkołom, które zaangażowały się w zbiórkę: Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 1 im. Jana Pawła II w Wieprzu, Zespołowi Szkolno nr 2 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wieprzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, Przedszkolu Publicznemu W Zagórniku, Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Andrychowie.

Równocześnie – z tego miejsca chcemy zaznaczyć, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim bezdomniakom, którym byśmy chcieli. Wybieramy te placówki, które naszym zdaniem są najbardziej potrzebujące. Mamy szczerą nadzieję, że – chociaż przez chwilę – ogonki merdają szybciej!

I TO DZIĘKI WAM, DRODZY!

Dzięki Wam, którzy dorzucili się do zbiórki – przynieśli karmę czy inne akcesoria. I dzięki Wam, którzy wpłacili na naszą zbiórkę zdecydowanie więcej, niż zakładaliśmy. Aż wreszcie – dzięki Wam, którzy zwyczajnie wierzycie w naszą działalność,

wspieracie i jesteście z nami.

Dziękujemy!

- informują organizatorzy andrychowskiej akcji.


foto: organizatorzy
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy