reklama

To będzie nowa atrakcja turystyczna. Na razie teren został ogrodzony

MAGAZYN, Wiadomości, 12.08.2023 11:18,
- Zamek po wykonaniu niezbędnych prac będzie dostępny dla ruchu turystycznego już w przyszłym sezonie - informują władze Lanckorony.
To będzie nowa atrakcja turystyczna. Na razie teren został ogrodzony

Po ponad 5 latach starań w sierpniu ruszyły prace rewitalizacyjne na zamku w Lanckoronie. Gmina pozyskała na ten cel kilka milionów złotych dotacji z budżetu państwa.

W ramach przedsięwzięcia ruiny zostaną zabezpieczone i przystosowane do ruchu turystycznego. Z pewnością będzie to w przyszłości lokalna atrakcja turystyczna.

Na razie teren został ogrodzony i jest niedostępny dla zwiedzających.

- W związku z trwającymi pracami rewitalizacyjnymi zamek i polana pod zamkiem są niedostępne do zwiedzania do odwołania. Zamek jest obecnie terenem budowy, w związku z tym proszę o przestrzeganie zakazu wstępu – ustawione są liczne znaki, informacja o tym jest również na tablicach przy rynku oraz na Muzeum. Przepraszam za powstałe niedogodności w środku sezonu turystycznego. Przypominam również, że można spacerować alejkami wokół zamku. Zapewniam, że zamek po wykonaniu niezbędnych prac będzie dostępny dla ruchu turystycznego już w przyszłym sezonie – informuje wójt Lanckorony Tadeusz Łopata.


foto: UG Lanckorona

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy