Technik budownictwa z Andrychowa zdobywa laury olimpijskie

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.05.2020 12:37, INFORMACJA PRASOWA
Technik budownictwa z Andrychowa zdobywa laury olimpijskie

To nie przypadek, że również w obecnym roku szkolnym 2019/2020 uczeń klasy trzeciej Technikum w CKZIU w Andrychowie, kształcący się w zawodzie technik budownictwa - Mateusz Kurzyniec zdobył tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych szczebla centralnego. To nie jedyne wyróżnienie jakim może się pochwalić - dodatkowymi nagrodami są: wstęp na uczelnie techniczne w Polsce bez względu na wynik przyszłej matury, zwolnienie z egzaminu zawodowego w części pisemnej z wynikiem 100% oraz oceny celujące na zakończenie bieżącego roku szkolnego ze wszystkich przedmiotów zawodowych.


Olimpiadą od wielu lat zajmuje się nauczyciel przedmiotów zawodowych - budowlanych - Pan Krzysztof Szczygieł, któremu udaje się przekonać i zmotywować uczniów do wytężonej pracy. Obecny rok szkolny jest bardzo trudny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli stąd ogromna radość z uzyskanego sukcesu Mateusza . Został on sklasyfikowany na 9 miejscu w rankingu wszystkich uczestników, a było ich około 700 osób.

Budownictwo to dziedzina dość złożona i momentami trudna, wymaga bowiem znajomości fachu oraz zagadnień z matematyki, fizyki, chemii oraz historii sztuki i architektury. Tym bardziej cieszy osiągnięty sukces - być może przyszłego inżyniera.

tekst: A. Łokcik - Szczygieł

foto: K. Szczygieł


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy