reklama
reklama

Tajemnice schroniska PTTK Leskowiec [VIDEO]

MAGAZYN, Wiadomości, 10.10.2021 18:00, DK / WB
Od 1996 roku gospodarzami w PTTK Leskowiec są Halina i Jan Lizakowie.
Tajemnice schroniska PTTK Leskowiec [VIDEO]

Państwo Lizak gruntownie wyremontowali i rozbudowali schronisko, przystosowując tym samym do zwiększającego się w tym rejonie ruchu turystycznego.

Ze schroniska można udać się na Leskowiec- jeden z najwyższych szczytów wschodniej części Beskidu oraz na Groń Jana Pawła II. Leskowiec to ważny węzeł szlaków turystycznych i jeden z najlepszych punktów widokowych w Beskidzie Małym.

Na jego szczycie znajduje się milenijny krzyż o wysokości niemal 6 metrów, na którym widnieje tabliczka z inskrypcją o treści "Kto krzyż odgadnie ten nie upadnie".

Inna nazwa szczytu to „Beskid” lub ta mniej znana, a w zasadzie zapomniana- „Hrabskie Buty”. Nazwa ta wiązała się z historią upamiętnienia wejścia na szczyt hrabiego Adama Potockiego (wykuto z tej okazji ślady stóp w płytach kamiennych)

Schronisko jest dobrze wyposażone i poza dobrym jedzeniem i noclegiem oferuje szereg udogodnień dla turystów, przemierzających szlaki Beskidu Małego.

Dziękujemy firmie MutJan i panu Maciejowi Nadajczykowi, za wywiezienie naszej ekipy na szczyt i zapraszamy na materiał.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy