Roczyny dostały organy z zamkniętego kościoła w Holandii

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.09.2020 09:10, red
W Holandii już się nie przydadzą, ale w Roczynach - jak najbardziej.
Roczyny dostały organy z zamkniętego kościoła w Holandii
Andrychów od wielu lat współpracuje z holenderskim miastem Landgraaf. Są to miasta partnerskie. Jak informują władze Andrychowa, teraz na tej współpracy skorzysta jedna z miejscowości z gminie Andrychów - Roczyny. Do miejscowej parafii św. Urbana trafiły zabytkowe organy z zamkniętego niedawno kościoła w Landgraaf.

Okazuje się, że to już trzecie organy kościelne, które trafiły do gminy Andrychów z Holandii. Wcześniej otrzymały je parafie w Zagórniku i Sułkowicach Bolęcinie.

Organy, które trafiły do Roczyn, wymagają renowacji, co może kosztować nawet 100 tys. zł, jednak ich wartość jest znacznie wyższa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 16.09.2020 14:56

Jak polscy biskupi i niektórzy księża dalej będą się zachowywać tak jak się zachowują ostatnio to za kilka lat również polskie kościoły będą zamykane

cath, 16.09.2020 14:04

Jeśli ktoś spamuje jak głupi każdy post nawet o organach w Roczynach ( piszczalkowych)chyba ze myśli ze to ludzkie organy to jak nazwać takiego debila? Głupek,imbecyl?

Zenobiusz Kuśmider, 16.09.2020 10:37

Bez obelg proszę. A jaka prawda jest to się pewnie dowiemy po fakcie - czyli za późno:-)

cath, 15.09.2020 21:58

@Janusz Wojewodzic Ty coś bierzesz czy głupi jesteś z urzędu?

cath, 15.09.2020 21:57

@Janusz Wojewodzic Ty coś bierzesz czy głupi jesteś z urzędu?