Rozpoczyna się sezon na podwyższanie cen. Wiadomo co teraz pójdzie w górę

, Gospodarka, Wiadomości, 14.09.2020 16:10, red
Burmistrz Andrychowa podjął decyzję o kolejnej podwyżce opłat.
Rozpoczyna się sezon na podwyższanie cen. Wiadomo co teraz pójdzie w górę

Niedawno pisaliśmy o podwyżkach opłat za wodę i ścieki w gminie Andrychów, które właśnie weszły w życie.

Wygląda na to, że to dopiero początek. Władze Andrychowa opublikowały właśnie nowe stawki czynszów w mieszkaniach komunalnych i socjalnych. Nowe stawki są średnio o 20 gr. wyższe od dotychczasowych, a zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Na horyzoncie są podwyżki opłat za wywóz śmieci. Władze Andrychowa ogłosiły właśnie przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów, a raczej mało prawdopodobne wydaje się, że obecna stawka - 20 zł od osoby miesięcznie - zostanie utrzymana.

Niewykluczone, że pod koniec roku podniesione zostaną także podatki od nieruchomości. Tyle na razie po stronie władz gmin.

NOWE STAWKI CZYNSZÓW W MIESZKANIACH KOMUNALNYCH - OD 1 STYCZNIA 2021 R.


Ale - co chyba każdy widzi po swoim portfelu - codzienne wydatki idą systematycznie w górę już od dłuższego czasu. Przy okazji niedawnych kampanii wyborczych podliczono, że w ostatnich latach rząd PiS wprowadził w sumie ponad 40 różnych podatków i opłat, które mają przełożenie na codzienne wydatki Polaków.

Całkiem niedawno, pod koniec sierpnia, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzający tzw. podatek cukrowy, który zaczynie obowiązywać od stycznia 2021 roku. Dzięki nowej opłacie podrożeją m.in. napoje zawierające cukier. Podatek zapłacą producenci, którzy zapewne przełożą sobie nową opłatę na nowe ceny sprzedaży.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 15.09.2020 13:11

"Może napiszemy o kolejnych podwyżkach w gminie ?" OK ale dodajmy coś o PISie i Dudzie OOO HA HA HA :-)

KochamTuska, 15.09.2020 13:09

@barte tak to mogą "dymać" że sobie tylko rozważają :) gorzej jakby mówili że nie podniosą wieku emerytalne a po wyborach by ponieśli.

barte, 15.09.2020 11:57

Tak polaków dyma pis Wyższa akcyza na używane auta. Wicepremier: rozważamy taką możliwość https://tvn24.pl/biznes/moto/wyzsza-akcyza-na-uzywane-auta-wicepremier-rozwazamy-taka-mozliwosc-4692661

lysonek5, 14.09.2020 15:12

I może będą jeść mniej cukru,a to podobno biała śmierć....