reklama

Rewolucyjna technologia prosto z Andrychowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.08.2022 19:35, DK / WB
FitCrank odkrył rower na nowo! O co chodzi?
Rewolucyjna technologia prosto z Andrychowa
Pandemia jak się okazuje, sprzyjała kreatywnym pomysłom. FitCrank to opatentowany wynalazek prosto z Andrychowa. Przyrząd wynalazło rodzeństwo - Michał i Karolina przy wsparciu swojego taty. Przy tworzeniu wynalazku kierowali się chęcią przeniesienia stacjonarnych ćwiczeń poza zamknięte obiekty sportowe oraz stworzenie nowych możliwości treningowych dla osób aktywnych fizycznie.


Korba FitCrank to rodzaj przekładni z blokadą - zakładana jest zamiast lewego pedała roweru. Dzięki temu pasuje do każdego jednośladu i nie trzeba ingerować w konstrukcję pojazdu.
W normalnym trybie jedziemy jak zwyczajnym rowerem, natomiast po naciśnięciu sprzęgła, lewy pedał obraca się o odpowiednią ilość stopni i w ten sposób pedałujemy, pracując głównie mięśniami brzucha oraz pośladków.

- Podczas pandemii brat przyszedł do mnie z ciekawym pomysłem. Idea była taka, aby w czasie jazdy na rowerze można było bardziej zaangażować mięśnie brzucha i pośladków. Michał wyjaśnił mi, jaki ruch należałoby wykonać, aby móc to osiągnąć. Razem stwierdziliśmy, że idealne byłoby wynalezienie nie nowego urządzenia, a rozwiązania, które można byłoby zastosować dla istniejących rowerów, nie rezygnując przy tym z możliwości tradycyjnej jazdy. Było to trudne wyzwanie. Ponad dwa lata zajęło nam znalezienie optymalnego rozwiązania.
We współpracy z bratem i tatą stworzyliśmy nowy typ korby rowerowej, która może zostać zastosowana w praktycznie każdym rowerze, bez ingerencji w jego konstrukcję, co znacząco zwiększa zakres jego możliwości. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania potencjalnego wykonawcy, firmy, która podjęłaby się produkcji naszego wynalazku - mówi Karolina

Czy korba FitCrank stanie się międzynarodowym hitem? O tym przekonamy się już wkrótce, ponieważ młodzi konstruktorzy szukają właśnie firmy, która będzie w stanie produkować korby.
Potencjalni wykonawcy proszeni są o kontakt pod numerem +48602698251 lub mailowo na [email protected]

Zapraszamy do obserwacji i polubienia facebooka: FitCrank . FitCrank - odkryj rower na nowo

Zobaczcie nagranie:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maciek, 20.08.2022 01:37

Bardzo ładna siostra

tomekх, 19.08.2022 19:18

Przebili "Podpieraczkę z Dragons Den" ?

hebes1125, 19.08.2022 19:10

Ciekawe, ciekawe. Nawet może rewolucja. Tylko dobrze wypromować. Jeszcze w tv.