Rekord mszy jednego dnia w niewielkiej parafii nie zostanie ustanowiony

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 11.04.2020 15:15, red
Parafia Zator musiała zmienić plany.
Rekord mszy jednego dnia w niewielkiej parafii nie zostanie ustanowiony
W zeszłym tygodniu księża z parafii w Zatorze wymyślili sposób, jak w czasach pandemii koronawirusa zgromadzić na mszach św. najwięcej ludzi, nie naruszając przy tym przepisów.

Wymyślili, że w świąteczną niedzielę i poniedziałek parafia zorganizuje po 16 mszy św. każdego dnia! Miały być odprawiane co godzinę, pierwsza o 6:00, a ostatnia o 21:00, a w każdej mogło uczestniczyć do 50 parafian. Wydawało się, że zezwolą na to przepisy.


Plan legł jednak w gruzach w czwartek (9.04), kiedy rząd przedłużył ograniczenia dotyczące m.in. limitu osób mogących uczestniczyć w mszach św. Co najmniej do 19 kwietnia w kościołach może przebywać maksymalnie 5 osób – plus obsługa liturgiczna.

Jest nowy komunikat parafii w Zatorze w tej sprawie:

"Rząd ogłosił w czwartek (9 kwietnia br.), że obowiązujące do tej pory restrykcje związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zostają utrzymane do 19 kwietnia br. Dotyczy to również limitu osób mogących w danym momencie przebywać w kościele. Wynosi on 5 osób (poza sprawującymi liturgię i usługującymi).

W związku z tym jesteśmy zmuszeni ODWOŁAĆ Msze święte, które miały być odprawione co godzinę w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc) oraz I Dzień Świąt według rejonów kolędowych.

Powracamy do normalnego porządku niedzielnego. W I i II Dzień Świąt oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W Laskowej o godz. 8.00. Może w nich uczestniczyć nie więcej niż 5 osób (tylko rodzina zamawiająca daną intencję).

Msza święta o godz. 9.00 (w I i II Dzień Świąt oraz w Niedzielę Miłosierdzia Bożego) będzie transmitowana na Kanale Parafia Zator TV i na Facebooku (fanpage naszej parafii)"

- informuje parafia Zator.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 11.04.2020 19:52

Księża z parafii w Zatorze zrobili z siebie idiotow mówiąc delikatnie. To dla 50 osób opłaci się robić msze za kasę co godzinę!!!!! Ale dla 5 parafian już nie!!!!!!!! Widać że tu się liczy tylko KASA!!!!!!!!! Powinni całą dobę stać przy ołtarzu i ani grosza nie brać za żadną msze.