reklama
reklama

Psie kupy to ciągle problem?

MAGAZYN, Wiadomości, 10.10.2022 09:30,
Zdaje się, że w Andrychowie jest lepiej
Psie kupy to ciągle problem?
Sprzątanie odchodów po swoim psie już ponad 25 lat temu stało się obowiązkiem, wynikającym z przepisów prawa. Mimo to, nie zawsze mieszkańcy się z tego wywiązują. Pozostawienie nieczystości powoduje zanieczyszczenie przestrzeni miejskiej i może zostać ukarane mandatem przez Straż Miejską lub Policję.

Zgodnie z art. 4 ustawy z 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel wyprowadzający swoje zwierzę na spacer jest zobowiązany do ochrony przed zanieczyszczeniami terenów przeznaczonych do użytku wspólnego.

- Problem pojawia się raczej na wiosnę. Teraz coraz częściej widzimy, że mieszkańcy biorą ze sobą woreczki i sprzątają po swoich pupilach, zdarzają się jednostkowe przypadki, gdzie właściciel nie reaguje na to co robi pies obok niego. Dużo częściej spotykamy się z sytuacją gdzie mieszkańcy wypuszczają psa na zewnątrz i zostawiają samemu sobie, wtedy po ustaleniu właściciela takiego czworonoga, dajemy mandaty do 250 zł. Widzę jednak dużą poprawę w zachowaniu właścicieli psów. Jest dużo lepiej pod względem sprzątania o swoim pupilu – mówi Komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mastik, 10.10.2022 10:46

Chciałbym pozdrowić Panią w czerwonej czapce i jej białego pieska który zostawił , na chodniku pod moim oknem , śmierdzącą pamiątkę . Pani tak się spieszyło że nie zdążyła zebrać kupeczki po piesku do woreczka .