reklama

Podpalacze pójdą z torbami? Kara ma wynosić 30 tys. zł

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.05.2020 16:30, DK
Jest taki pomysł.
Podpalacze pójdą z torbami? Kara ma wynosić 30 tys. zł
Obecnie za podpalenie suchej trawy grozi kilkusetzłotowy, a gdy sprawa trafi do sądu - 5 tys. zł. To nie odstrasza podpalaczy, bo zawsze na wiosnę takich podpaleń i interwencji strażaków są setki.

W piątek (8.05) strażacy gasili taki pożar m.in. w Brodach k. Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ministerstwo pracuje nad rozwiązaniami prawnymi, zgodnie z którymi kara dla sprawcy podpalenia traw wyniesie 30 tys. zł.

- Sprawca - jeśli zostanie złapany - nie będzie tylko obciążony tymi kosztami, ale także będzie na niego nałożony - i to mamy w projekcie przygotowanym przez ministerstwo środowiska we współpracy z resortem sprawiedliwości - obowiązek naprawienia szkody - poinformował wiceminister środowiska Michał Woś.

Wyjaśnił, że chodzi np. o prace społeczne.

O złym procederze wiosennego wypalania traw rozmawiamy z Andrzejem Krokiem, prezesem Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Inwałdzie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Snusmumriken, 08.05.2020 17:26

Z tych 30 tys. jedna trzecia powinna być przeznaczona na nagrodę dla tego, kto delikwenta złapie na gorącym uczynku i udokumentuje popełnienie tego czynu (np. dobrej jakości zdjęcia, film). Od razu by im wykrywalność wzrosła.