reklama
reklama

Plaża nad rzeką w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 03.04.2024 16:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
Powstało ciekawe miejsce.
Plaża nad rzeką w Andrychowie
Przy okazji ostatnich prac na Wieprzówce powstało nowe, atrakcyjne miejsce.

- Ostatnio spacerując nad rzeką, od strony miasta już za mostem kolejowym, zorientowałem się, że Andrychów, chyba przypadkiem, dorobił się swojej rzecznej plaży miejskiej! - informuje nas mieszkaniec.

- To miejsce, które jeszcze niedawno temu groziło zawaleniem pobliskiego budynku poprzez podmycie brzegu, ale teraz, po nadbudowie, wygląda świetnie, i jestem pewien, że znajdzie wielu amatorów w zbliżającym się okresie letnim. Szeroka, co prawda kamienista, ale da się wytrzymać - plaża nad rzeką. Można łatwo dojechać samochodem, prawie nad samą wodę, blisko centrum. Same plusy. Już teraz, w święta, widziałem tam parę grupek ludzi z grillami. I zaraz sobie przypomniałem, jak wygląda przełom Wieprzówki po takich ciepłych dniach - dodaje.Przy okazji ma apel do władz miasta.

- Chodzi o zakole rzeki ostatnio nadbudowane i częściowo wyregulowane powyżej mostu kolejowego. (chodzi o to miejsce: https://maps.app.goo.gl/3t28qcXRPn62iLeH9). Nie ma tam barierek ani zakazu wstępu, miejsce piękne, szerokie, łatwo dostępne, z możliwością wjazdu samochodem. To na pewno przyciągnie ludzi. Więc może tym razem nie dacie się zaskoczyć rzeczywistości, a sami zaskoczycie mieszkańców, poprzez zagospodarowanie terenu? Co można zrobić: kosze obowiązkowo, Pewnie schody dla osób starszych prowadzące przez kamienne umocnienie, jakoś wyznaczony parking, by samochody nie parkowały zaraz przy rzece (pewnie to nawet jest niezalecane i może powodować osunięcia), może nawet jakieś oznakowanie w mieście, prowadzące do plaży? Jak miałbym pomarzyć, to parę metrów sześciennych piasku też by się przydało... No i monitoring! Drogi Burmistrzu! Jest szansa nie dać się zaskoczyć przed sezonem :) I zrobić cokolwiek w tej sprawie. A okazja moim zdaniem przednia. To przecież może być kolejna atrakcja miasta! - pisze mieszkaniec.

foto: nadesłane

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Obserwator, 03.04.2024 16:48

I przy okazji niech jeszcze postawi dwa toi toie