reklama
reklama

Parking pod przychodnią, a pacjenci nie mają się gdzie zatrzymać [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Wiadomości, 26.04.2021 15:25, PG
Jest prośba, by nie zostawiać samochodów na tym parkingu na wiele godzin czy dni.
Parking pod przychodnią, a pacjenci nie mają się gdzie zatrzymać [AKTUALIZACJA]

Przychodnia NZOZ Medican w Andrychowie obsługuje wielu pacjentów z różnymi schorzeniami. Przyjmują tam lekarze wielu specjalizacji. Między innymi realizowane są tam świadczenia rehabilitacyjne.

Jak przekazują nam mieszkańcy, pacjenci przychodni oraz pracownicy, niestety jest spory problem z parkingiem. Parking jest ogólnodostępny, przez co sporo kierowców pozostawia tam swoje samochody na wiele godzin, a nawet dni, co powoduje brak miejsca dla pacjentów.

Często pacjenci przychodni to osoby starsze, też niepełnosprawne, które udają się właśnie na rehabilitację, a nie mają gdzie zaparkować. Przychodnia apeluje, aby nie zostawiać samochodu na tym parkingu na wiele godzin lub dni.

Jak przekazuje nam komendant Straży Miejskiej Krzysztof Tokarz, parking jest ogólnodostępny bez ograniczenia czasowego dla parkujących pojazdów. Służby mogą interweniować tylko jeśli zaparkowany pojazd zagraża środowisku poprzez np. wycieki płynów.

Parking przy przychodni NZOZ "Medican" jest parkingiem ogólnodostępnym bez ograniczenia czasowego dla parkujących pojazdów. Oznakowanie pionowe umieszczone pod znakiem "P" o treści "Parking wyłącznie dla pacjentów i personelu" skutkuje wyłącznie działaniem służb na wniosek np. personelu przychodni, jednak nie dyskwalifikuje kierującego, który pozostawił pojazd na dłuższy okres czasu i jest pacjentem lub pracownikiem przychodni NZOZ "Medican". Jedyna kwestia, która może być zrealizowana bezpośrednio przez służby, celem zwiększenia miejsc parkingowych to usuwanie pojazdów, które zagrażają środowisku poprzez wycieki płynów eksploatacyjnych, pojazdy bez tablic rejestracyjnych lub pojazdy, których stan techniczny wskazuje, że są nieużywane (tzw. wraki). Na mocy art. 50a oraz art. 130a ustawy prawo o ruchu drogowym takie pojazdy mogą być usunięte z drogi na koszt właściciela pojazdu. W pozostałych sytuacjach pojazdy mogą parkować przez całą dobę

- informuje komendant.
Zatem pozostaje tylko apelować do okolicznych mieszkańców aby nie parkowali tam swoich pojazdów, jeśli nie korzystają w danym momencie z usług przychodni.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy