reklama

Od poniedziałku dodatkowe zajęcia dla dzieci w szkołach. Jest zainteresowanie?

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.05.2020 20:25, PG
Uczniowie najmłodszych klas podstawówki mogą wrócić do szkół.
Od poniedziałku dodatkowe zajęcia dla dzieci w szkołach. Jest zainteresowanie?

Od poniedziałku (25.05.) w klasach 1-3 szkoły podstawowej mogą odbywać się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze, które można łączyć z zajęciami dydaktycznymi. Możliwe też będą konsultacje z nauczycielami ósmoklasistów oraz maturzystów.

Szkoła Podstawowa numer 5 w Andrychowie jest w trakcie zbierania informacji na temat ilości chętnych dzieci.

Z kolei w Szkole Podstawowej w Roczynach, póki co, jest chętnych 23 dzieci. W tej szkole będą odbywać się zajęcia tylko opiekuńczo – wychowawcze. Jak mówi nam dyrektor placówki Andrzej Kojder, roczyńscy ósmoklasiści będą podzielni na małe – 6 – osobowe grupy wg zdawanych przedmiotów. Mają być to konsultacje do egzaminów.

Wszystko ma odbywać się zgodnie z reżimem sanitarnym.

Jak dowiadujemy się od dyrektor I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie Katarzyny Przebindy - Niemczyk, nauczyciele prowadzą konsultacje online z maturzystami od zakończenia roku szkolnego, który miał miejsce 24 kwietnia, i i tak już pozostanie. Szkoła nie planuje konsultacji stacjonarnych, bo też nie ma takiego zainteresowania ze strony uczniów.

Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów będą możliwe od 1 czerwca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy