reklama

Obrady biskupów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Co zdecydowali?

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.06.2021 17:39, red
W sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywają się obrady Konferencji Episkopatu Polski. Z całej Polski zjechali najważniejsi biskupi.
Obrady biskupów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Co zdecydowali?
W sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się 389. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Z całej Polski zjechali najważniejsi biskupi.

W piątek (11.06) biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski.

Podjęli także jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.


- Przez dwa dni biskupi zebrani w klasztorze ojców bernardynów będą rozmawiać na temat najważniejszych spraw Kościoła w Polsce – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJ podczas spotkania z dziennikarzami.

Jak poinformował, po zakończeniu pierwszego dnia obrad biskupi udadzą się do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie na Mszę świętą, która rozpocznie się o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi ks. dr Jarosław Paszyński, prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Podczas Eucharystii nastąpi ponowienie Aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

foto: episkopat.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy