reklama

Miasto będzie naszpikowane kamerami

, Gospodarka, Wiadomości, 12.06.2021 10:40, red
120 kamer na ulicach, dron w powietrzu i nowoczesne Centrum Nadzoru Wizyjnego.
Miasto będzie naszpikowane kamerami
W Wadowicach rusza rozbudowa monitoringu miasta. Mają to umożliwić fundusze (1,5 mln zł) z budżetu państwa, które przyznano gminie. Obecny monitoring w Wadowicach składa się z zaledwie 6 kamer o bardzo niskich parametrach uniemożliwiających identyfikację osób czy samochodów. Nowy monitoring obejmować będzie aż wysokiej klasy 120 kamer!


- Urządzenia zainstalowane będą w newralgicznych punktach na terenie całego miasta, m.in. na Rynku, na głównych drogach w Wadowicach, na parkingach, przystankach miejskich oraz dworcach PKS i PKP, a także na obiektach rekreacyjno-sportowych, takich jak m.in. stadion MKS Skawa Wadowice, Orlik Wadowice, bulwary nad Skawą, Park Miejski, Kryta Pływalnia Delfin w Wadowicach, tężnia czy ścieżki rowerowe. Będą one obsługiwane przez Centrum Nadzoru Wizyjnego, które powstanie w budynku TPSA i będzie nową siedzibą Straży Miejskiej. Oprócz tego zakupimy także specjalistyczny dron, który będzie służył m.in. do kontrolowania jakości powietrza, spalin kominowych oraz dzikich wysypisk śmieci. Cały projekt ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższego roku – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Centrum Nadzoru Wizyjnego i nowa siedziba Straży Miejskiej będzie znajdować się w dawanej siedzibie Telekomunikacji Polskiej przy ulicy Lwowskiej

Władze Wadowic informują, że do zagospodarowania jest tam 150 m2 powierzchni [na zdjęciu], na której ma zmieścić się m.in. dyżurka, biura strażników, biuro przesłuchań, serwerownia oraz poczekalnia. Urządzone zostanie także wielkie pomieszczenie nadzoru wizyjnego, w którym znajdą się m.in. cztery stanowiska podglądu, ściana na minimum dziewięć 65-calowych monitorów LED, telefony i radiostacje.

źródło: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy