reklama
reklama

Najlepsi w regionalnym półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

MAGAZYN, Wiadomości, 26.02.2023 06:50, INFORMACJA PRASOWA
Najlepszy był licealista z Wadowic, drugie miejsce dla uczennicy LO Andrychów.
Najlepsi w regionalnym półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

W sobotę (25.02) w Auli I LO im. Marcina Wadowity odbył się półfinał regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Tegoroczny temat brzmiał: „Nie zdajemy sobie sprawy z naszej wielkości, lecz także z naszej odpowiedzialności (Wojciech Korfanty)” i choć nie był łatwy, to uczniowie z trzech powiatów Małopolski Zachodniej poradzili sobie z nim znakomicie.

Najlepsi mówcy, wyłonieni w eliminacjach lokalnych, zaprezentowali bardzo szeroką gamę interpretacji rozumienia współzależności obu pojęć, dostrzegając wieloaspektowość tego zagadnienia, co na dodatek zostało poparte świetnym warsztatem krasomówczym. Najczęściej przewijał się motyw pomocy dla uchodźców ukraińskich czy „serduszek” WOŚP – u, ale i naszych lokalnych akcji charytatywnych, np. zebrania 10 milionów złotych dla małego Oliwierka.

Według słów członkiń jury: Doroty Bosak - Żeglińskiej oraz Katarzyny Skoczylas, nauczycielek języka polskiego w CKUiZ nr 2 w Wadowicach najbardziej ujmująco i przekonywująco zarazem sens tematu wybrzmiał w przemówieniach trojga oratorów, którzy zajęli czołowe lokaty. Zwyciężył Kacper Gołąb z „Wadowity”, podopieczny Henryka Odrozka, drugie miejsce zajęła Agnieszka Tupaj z I LO w Andrychowie - opiekun Joanna Czarnecka, trzecie Karol Starowicz z LO nr I w Suchej Beskidzkiej, uczeń Izabeli Korzec. Dodatkowo postanowiono wyróżnić Maję Janoszek z „Wadowity”, Michała Talagę z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej oraz Kacpra Sołdyka z I LO w Andrychowie. Własne nagrody dla Michała Talagi, Szymona Żebrackiego i Bartosza Celaka ufundowała Maria Talaga, przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów LO im. Wadowity. Laureatką Nagrody Publiczności została Agnieszka Tupaj.

Decyzją jury do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 marca b.r. w pięknej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, zakwalifikowano laureatów trzech pierwszych miejsc. Nagrody, wręczane przez Janinę Turek, dyrektor I LO, ufundowało Starostwo Powiatowe, zaś na naszych laureatów w „finale finałów” w razie zajęcia jednego z pierwszych trzech miejsc czeka wycieczka do Brukseli połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego.INFORMA PRASOWAreklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy