reklama
reklama

Kto urzęduje w pustostanie w centrum Andrychowa?

MAGAZYN, Wiadomości, 03.06.2019 13:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Stan kamienicy przy ulicy Rynek w Andrychowie od lat woła o pomstę do nieba, ale - okazuje się - ktoś w niej "urzęduje".
Kto urzęduje w pustostanie w centrum Andrychowa?
Kamienica przy ulicy Rynek w Andrychowie była kiedyś własnością gminy. Jeszcze w czasach poprzedniego burmistrza Jana Pietrasa została sprzedana przedsiębiorcy z Suchej Beskidzkiej. Informowano wtedy, że powstanie tam m.in. mała galeria handlowa.

Przedsiębiorca przystąpił do rozbudowy i modernizacji budynku. Potem prace zostały przerwane. Inwestycją zainteresował się nadzór budowlany. Okazało się, że prace wykonywane były prawdopodobnie z naruszeniem prawa. Budowę wstrzymano.

Kamienica straszy coraz bardziej. Miała być perełka, a jest wątpliwa wizytówka centrum miasta. Na razie nie wiadomo co dalej.
- Niby pustostan zamknięty i zabezpieczony a codziennie ktoś tam łazi. Szczególnie po nocy a w dzień przesiadują na oknach - informuje nas jeden z mieszkańców i przesyła zdjęcie jednego z "lokatorów".


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 03.06.2019 14:51

Ciekawe czy właściciel budynku chociaż raz dostał mandat? Czy wszyscy udają ślepych w tym temacie?Ta niby niemoc urzędnicza w tym przypadku już tyle lat kłuje w oczy.