reklama
reklama

Kiedy uruchomiony zostanie punkt wymazowy w Kętach?

MAGAZYN, Wiadomości, 28.10.2020 09:25,
Jest problem z uruchomieniem punktu w Kętach.
Kiedy uruchomiony zostanie punkt wymazowy w Kętach?
Kilka tygodni temu Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiadał, że na dniach punkt do poboru wymazów na koronawirusa uruchomiony zostanie także w Kętach. Komunikat w tej sprawie NFZ zamieścił 9 października. Czy już powstał? Jak się okazuje, na razie nie.

- Na tę chwilę z powodów organizacyjnych nie jesteśmy w stanie podać ostatecznej daty otworzenia punktu w Kętach - informuje nas Katarzyna Kwiecień, rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.


Dodajmy, że od kilku tygodni setki osób, u których lekarze podejrzewają koronawirusa, mają skierowanie na pobranie wymazu. Aktualnie wymazy pobierane są przy szpitalach w Wadowicach, Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej, ale pacjenci stoją tam w długich kolejkach.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyszli kuracjusze – przed zaplanowanym wyjazdem do sanatorium. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wszystkie punkty pobrań są czynne od poniedziałku do niedzieli, w określonych godzinach. Obowiązuje w nich rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie, a na badanie zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający badanie.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy