reklama

Andrychów: tu można wrzucić nakrętki

, MAGAZYN, Wiadomości, 27.10.2020 13:37, INFORMACJA PRASOWA
W Andrychowie stanął specjalny kosz.
Andrychów: tu można wrzucić nakrętki
W szkołach regularnie organizowane są akcje zbierania nakrętek, z których sprzedaży dochód przeznaczany jest na leczenie chorych dzieci. Większość uczniów ma jednak obecnie zdalne nauczanie, dlatego w Andrychowie powstało miejsce, gdzie o każdej porze dnia i nocy można wrzucać nakrętki.

Specjalny kosz stanął przy basenie krytym przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie.

Zebrane plastikowe nakrętki odbierać będzie Fundacja „Promyczek”. Fundacja zajmie się przekazaniem nakrętek do punktu skupu, a uzyskane środki finansowe przekaże na sprzęt i rehabilitacje dla swoich podopiecznych.

Plastikowe nakrętki są bardzo cennym surowcem wtórnym, o czym wielu z nas najzwyczajniej zapomina i wyrzuca je do kosza. Nakrętki mają większą wartość niż całe plastikowe butelki. Firmy recyklingowe z nakrętek wykonują plastikowy granulat, z którego produkowane są między innymi worki na śmieci, donice, długopisy czy też narzędzia ogrodowe.

Zbierać można wszystkie rodzaje nakrętek - po napojach, produktach spożywczych, kosmetykach czy butelkach z chemią gospodarczą, nie ma znaczenia ich kształt czy kolor. Ważne, aby nakrętki nie posiadały elementów dodatkowych takich jak uszczelki, kawałki folii czy papieru.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy