reklama
reklama

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Andrychowie i Zagórniku

MAGAZYN, Wiadomości, 26.02.2023 09:36,
Andrychowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Andrychowie i Zagórniku
Od 2011 roku Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym obchodzonym 1 marca. W ten sposób oddawany jest hołd tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i nadal walczyli o wolną i demokratyczną Polskę. W powojennej konspiracji niepodległościowej działało bezpośrednio do 200 tysięcy ludzi, a w oddziałach partyzanckich blisko 20 tysięcy.

W gminie Andrychów obchody odbędą się w Andrychowie i Zagórniku:

1 marca (środa) godz.18.00 - msza święta w kościele św. Macieja Apostoła w Andrychowie. Po mszy złożenia zniczy przed muralem w Parku Miejskim.

5 marca (niedziela) - po mszy o godzinie 14.00 w Parafii w Zagórniku) - wykład o Żołnierzach Wyklętych z okolic w salce przy kościele.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy