reklama
reklama

Czwarty kandydat? Niekoniecznie. „Nie muszę być burmistrzem, radnym ani sołtysem, by to zrealizować"

MAGAZYN, Wiadomości, 13.03.2024 11:35, eł
Tajemniczy baner z hasłem: "Nikt Ci nie obieca tyle, co ja".
Czwarty kandydat? Niekoniecznie. „Nie muszę być burmistrzem, radnym ani sołtysem, by to zrealizować

W Kalwarii Zebrzydowskiej pojawił się ciekawy baner, wyglądający jak wyborczy. Od innych różni się jednak tym, że brakuje na nim nazwiska. Jest tylko czarno-białe zdjęcie brodatego mężczyzny, hasło „Nikt Ci nie obieca tyle, co ja”, kod QR i adres strony internetowej: www.4kandydat.pl.

Ponieważ w Kalwarii Zebrzydowskiej o fotel burmistrza rywalizuje trzech panów (obecnie rządzący Augustyn Ormanty, a także Marcin Zadora oraz Tadeusz Stela), można faktycznie pomyśleć, że baner przedstawia kolejnego, który postawił zaintrygować tajemniczością, zanim zdecyduje się odsłonić karty. Ale po przejrzeniu materiałów dostępnych na stronie trudno się oprzeć wrażeniu, że chodzi o coś innego.

Jak się okazuje, jest to nowy portal Andrzeja Famielca, który zawodowo zajmuje się działalnością poligraficzną i wydawniczą. Autor zamieścił na nim kilka obietnic (kolejne ma jeszcze wyjawić), które – jak zapewnia - może spełnić nie będąc burmistrzem, wójtem, radnym ani sołtysem. I rzeczywiście, jest w stanie to zrobić, bo wszystkie są takiej natury, że żaden rodzaj władzy nie jest do ich realizacji potrzebny.

Pierwsza obietnica dotyczy przygotowania portalu turystycznego, dzięki któremu będzie można zaplanować zwiedzanie gminy Kalwaria Zebrzydowska, a także poznać jej zaplecze agroturystyczne. Andrzej Famielec obiecuje też stworzenie w tym roku przewodnika po jej terenie. Zaś jego trzecia obietnica dotyczy wykonania map i folderów inwestycyjnych, aby przyciągnąć do gminy przedsiębiorców poszukujących terenów pod nowe zakłady i inne przedsięwzięcia.

W filmiku dostępnym na stronie www.4kandydat.pl Andrzej Famielec wypowiada jednak słowa, które sugerują, że nie do końca chodzi mu tylko o tworzenie publikacji dla turystów i inwestorów. - „Nikt Ci nie obieca tyle, co ja” to hasło kampanii, ale nie tylko wyborczej, lecz społecznej, która jest adekwatna do naszej gminy. Za mną mój pierwszy baner. Co prawda jest krzywy, ale i gmina czasami jest skrzywiona, a więc będziemy prostować nie tylko baner, lecz także i gminę. Deszcz pada nad Kalwarią, dlatego że wszystko musi zostać zmyte i odbudowane na nowo” – mówi.

Foto: Facebook/Czy Augustyn Ormanty nadal jest Burmistrzem w Kalwarii Zebrzydowskiej

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy