reklama

Awans dla 71 policjantów z okazji Święta Policji

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.07.2020 15:13,
Jak co roku awanse o odznaczenia dla najlepszych funkcjonariuszy.
Awans dla 71 policjantów z okazji Święta Policji

17 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oficjalnie obchodzili swoje święto, które w kalendarzu przypada na 24 lipca. Data święta polskiej Policji jest szczególna dla policjantów i pracowników Policji, a rok 2020 wyjątkowy, gdyż to właśnie w tym roku przypada 95. rocznica służby kobiet w Policji.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury. - Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczna uroczystość miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział ograniczona liczba osób. Mimo skromniejszej formy, był to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy. Święto Policji to czas awansów, nominacji i odznaczeń dla tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie by dbać o bezpieczeństwo obywateli - informuje Agnieszka Pertek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W tym roku 71 mundurowych otrzymało awans. Na wyższy stopień w korpusie oficerów starszych nominację otrzymał 1 oficer, w korpusie aspirantów awansowało 22 funkcjonariuszy, 35 policjantów otrzymało wyższe stopnie w korpusie podoficerów, a 13 zostało awansowanych do stopnia starszego posterunkowego. Wyróżnionych zostało 3 policjantów i 5 pracowników Policji.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy