reklama
reklama

Andrychów bez nocnej opieki, coś się w końcu zmieni?

MAGAZYN, Wiadomości, 13.01.2024 17:20, red
Sprawa przywrócenia nocnych dyżurów lekarskich od lat pojawia się w programach wyborczych przed wyborami. I nic!
Andrychów bez nocnej opieki, coś się w końcu zmieni?
Andrychów to największa gmina w powiecie wadowickim, ale od 2017 roku w mieście nie działa nocna i świąteczna opieka lekarska. To o tyle dziwne, bo takie dyżury pełnione są w mniejszych Wadowicach, Kętach, a nawet Kalwarii Zebrzydowskiej.

W Andrychowie przez lata nocne dyżury zapewniała jedna z andrychowskich przychodni, ale z powodu braku lekarzy jesienią 2017 roku zrezygnowała z nich.

Od tej pory w razie potrzeby mieszkańcy gminy Andrychów muszą dojeżdżać na dyżur do Wadowic czy Kęt. I choć temat przywrócenia nocnych dyżurów od wielu lat pojawia się na liście przedwyborczych obietnic różnych kandydatów do stanowisk samorządowych, na razie dyżurów nie przywrócono.


Czy coś się zmieni? Radny powiatowy z Andrychowa Franciszek Penkala skierował niedawno do starosty powiatu wadowickiego pytanie, ilu mieszkańców gminy Andrychów skorzystało z nocnej i świątecznej opieki medycznej w przychodni ZZOZ Wadowice w latach 2019 – 2023. Odpowiedzi jeszcze nie ma, ale zapewne pozwoli ona zobrazować, jaka jest skala problemu.

Zapewne temat przywrócenia nocnych dyżurów w Andrychowie znowu stanie się jednym z punktów programów wyborczych przed wyborami samorządowymi, które odbędą się już za kilka miesięcy – w kwietniu. Teoretycznie w sprawie mógłby też coś podziałać nowy wojewoda Małopolski – pochodzący z pobliskich Kęt Krzysztof Klęczar. Tyle, że wydaje się, że jeśli w Andrychowie nie znajdą się lekarze chętni do pełnienia nocnych dyżurów, to i tak niewiele będzie można zrobić w tej sprawie.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 13.01.2024 20:56

@Koniczynka. Aleś ty zieloniutka. Wielka znawczyni tematu.

Koniczynka, 13.01.2024 19:36

Franciszku Penkalo, a co pisowcu zrobiłeś w tej sprawie od 2017roku??? Mieliście wszystko, władze, posłów z rejonu z największym nierobem posłem Polakiem na czele i teraz sobie przypomniałeś o opiece. Jeszcze wspomnij grubasku o garażach dla karetek.

cath, 13.01.2024 18:12

No właśnie przez ponad trzy lata cisza teraz przed wyborami temat powraca by zniknąć po wyborach.Ina sprawa że za niedługo może nie być nocnej ale też dziennej opieki.

cath, 13.01.2024 18:07

Przecież Niedzielski wymyślił że NiSPL powinna być przy SORach.Radny PiS powinien o tym wiedzieć.A wcześniej Książę Radziwiłł polikwidował punkty opieki.