reklama
reklama

Abonament RTV. Niedługo już każdy będzie musiał płacić. Czy to dobre rozwiązanie? [SONDA]

MAGAZYN, Wiadomości, 14.06.2017 20:45, PG
Pytamy o to mieszkańców Andrychowa.
Abonament RTV. Niedługo już każdy będzie musiał płacić. Czy to dobre rozwiązanie? [SONDA]

 

Z opłat abonamentowych RTV wywiązuje się niewielka część społeczeństwa. Teraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce uchwalić zmiany przepisów, dzięki którym wpływy na m.in. Telewizję Publiczną wzrosną o około 620 mln zł rocznie.

 

Platformy cyfrowe i operatorzy telewizji satelitarnej będą musieli przekazać dane swoich klientów) Poczcie Polskiej. Ta sprawdzi, którzy klienci płatnej telewizji opłacili abonament. Jeśli  tego nie zrobili Poczta będzie wysyłać upomnienia i ścigać za długi.

 

Projekt nowej ustawy przewiduje darowanie długu osobom, które latami nie płaciły abonamentu, a wobec których toczy się postępowanie lub egzekucja zadłużenia.  Ale pod pewnymi warunkami: jeśli opłacą abonament za pół roku z góry i zrobią to w trzy miesiące od dnia wejścia ustawy w życie.

 

Nowymi przepisami zajmuje się już Sejm. Mogą wejść w życie już od sierpnia. Zobaczcie co myślą o tym mieszkańcy Andrychowa.

 

 

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 15.06.2017 21:17

Miliony złodziei w Polsce nie płaci abonamentu. Duży wkład w to ma ryży złodziej. Szacunku do prawa można nauczyć tylko przez kieszeń.

igor327, 15.06.2017 17:56

wczoraj pani prezes ASM otrzymała medal...zasłużony . po fotkach w gadzinówce magistratu dowiedziałem się że komuchy też mają swoich moherów ....jprdl uwiły sobie w spółdzielni ciepłe gniazdko... wypisz wymaluj KPP !!! . Zdzisek w tym towarzystwie przynajmniej czuł się komfortowo....wiadomo - więzy krwi i takie tam...a nie jakieś procesje i patriotyczne uroczystości .;-)))

AntyLeming, 15.06.2017 13:04

Komentarz usunięty przez autora.

Ca-ro, 15.06.2017 12:52

Komentarz usunięty przez autora.

Maksymilian, 15.06.2017 11:46

Nie oglądać i nie płacić jak wolicie innych nadawców.

igor327, 15.06.2017 10:25

fajnie jak leming utuczony i wychowany na kłamstwach tvn i polsatu poucza o tvp ... resortowe dzieci i lewactwo w tvn-polsat " wyprały mózgi tysiącom matołów które mają wyć gdy tvp wprowadzi abonament... . i co robią bezmózgie matoły ? Wyją;-)))

mega-fon, 15.06.2017 08:27

Ktoś mnie oszukuje , a ja mam za to płacić, niedoczekanie. Jak zaczną być wiarygodni, ja zacznę być uczciwy.

skornica, 15.06.2017 07:43

Specjaliści od drenażu naszych portfeli :-(

mersi, 15.06.2017 07:13

PIS zaczyna pokazywac swoje ciemniejsze oblicze i jak nie pojdzie po rozum do glowy,to najblizszych wyborow nie wygra.Wydaje mi sie ze zaczyna powoli brakowac kasy na 500plus i zaczyna sie szukanie kasy poprzez abonament.Ludzie nie placili wczesniej i teraz nagle chca zeby placili to durnota.Prawda o PISie jest taka ze gdyby nie obietnice wyborcze to samodzielnie by wyborow nie wygrali,ale z racji ze PO juz nagrabila sobie wiele wrogow przez 8lat wypinajac sie na obywateli,to ludzie chcieli dac szanse PIS i 500plus i obnizka wieku emerytalnego byla takim wabikiem,obiecywano jeszcze obnizenie progu podatkowego tyle ze juz kasa ich nie puscila.Zobaczycie jak przed najblizszymi wyborami w drodze po wladze bedziemy obserwowac jak PIS,PO i Nowoczesna beda licytowac sie na obietnice i liczby i beda sypac obietnicami z kapelusza,a jedyny ich cel to bedzie przejecie wladzy i wywolanie burzy mozgow wsrod spoleczenstwa.Caly czas sie nas karmi przed odbiornikami jakimis wzrostami,rozwijajaca sie gospodarka i zasypuje sie nas informacjami ze Polska cos znaczy na swiecie,tymczasem wcale tak sie nie dzieje,alke taka propagande robila przez 8lat w swej rezimowej TVP PO,a teraz dokladnie to samo robi TVP PIS.

rafi, 15.06.2017 06:59

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 15.06.2017 06:46

płacić za propagandę pisu hahahahahaha złodzieje

AntyLeming, 14.06.2017 20:51

Komentarz usunięty przez autora.