reklama

Więcej policjantów na drogach. Akcja Boże Ciało

Wiadomości, 14.06.2017 17:30, PG
Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na osoby, które prowadząc samochód będą trzymały telefon w dłoniach.
Więcej policjantów na drogach. Akcja Boże Ciało

 

Przed nami kolejny długi weekend, wiele osób wyjedzie na wypoczynek, jednakże dla policjantów będzie to czas wzmożonej pracy. Już dziś funkcjonariusze Wydziału Drogowego z powiatu oświęcimskiego i wadowickiego rozpoczęli akcję prewencyjną od nazwą Boże Ciało 2017, która potrwa do niedzieli (18.06.).

 

Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą zwracać uwagę i eliminować kierowców zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników dróg. Podczas działań funkcjonariusze będą  sprawdzać prędkość, stan trzeźwości, a także obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami. Natomiast, w ramach kampanii „Łapki na kierownicę", szczególną uwagę zwrócą na osoby, które prowadząc samochód jedną ręką, drugą będą miały zajętą obsługą telefonu.

 

Policjanci, będą dbać o bezpieczeństwo lecz  przypominają:

 

Bezpieczne dotarcie do celu zależy w dużej mierze od samych użytkowników dróg. Apelujemy, więc o rozwagę do kierowców, jak i pasażerów. Ci drudzy, widząc, ryzykowne zachowanie kierowcy na drodze,  powinni reagować zanim dojdzie do tragedii. A w przypadku, gdy za kierownicę chce wsiąść  nietrzeźwy powinni uniemożliwić mu jazdę.  Należy jechać ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.  Ponadto w święto Bożego Ciała kierowcy powinni być szczególnie uważni, gdyż  po drogach będą się również poruszać procesje.

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy